Connect with us

Lajme

OKB: 30 mijë luftëtarë të huaj veprojnë në Irak dhe Siri

Published

on

Më shumë se 30,000 luftëtarë terroristë të huaj veprojnë në Irak dhe Siri, deklaroi sot drejtori i Komitetit Kundër Terrorizmit në OKB, Jean-Paul Laborde, i cili paralajmëroi edhe kundër rrezikut të sulmeve terroriste në vendet e origjinës së këtyre luftëtarëve.

“Numërohen më shumë se 30 000 luftëtarë terroristë të huaj, të cilët veprojnë në Irak dhe Siri… Ata mund të vijnë drejt nesh, por edhe në vendet e tyre të origjinës si Tunizi dhe Marok”, saktësoi Laborde në një konferencë shtypi në Gjenevë.

“Sulmet e tyre terroriste në vendet e origjinës po bëhen gjithmonë e më shumë të mundshme për të kundërbalancuar presionin mbi ta”, shtoi ai.

Komiteti Kundër Terrorizmit, që përfaqësohet nga vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së, është krijuar në Nju Jork pas sulmeve të 11 shtatorit 2011 në SHBA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending