Connect with us

Lajme

Oda Amerikane dhe Ministria e Mirëqenies bëjnë me shtëpi 4 familje

Me fonde të përbashkëta të Odës Amerikane në Kosovë, përkrahur nga kompanitë anëtare dhe Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, filloi procesi i ndërtimit të katër shtëpive për familjet e pastreha adekuate.

Published

on

Ministri i Punës, Arban Abrashi ka thënë se familjet e përzgjedhura janë nga Peja, Skenderaj, Lipjani dhe Mitrovica dhe ndërtimi i shtëpive do të fillojë sapo të përzgjidhet kompania ndërtuese.

“Falënderoj Odën Amerikane në Kosovë dhe kompanitë kontribuuese të Odës, duke shpresuar se aktivitete të tilla do të vazhdojnë edhe në të ardhmen. Së bashku mund të kontribuojmë më fuqishëm në përmirësimin e mirëqenies së familjeve në nevojë”, ka thënë ministri i MPMS-së, Arban Abrashi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending