Connect with us

Lajme

Obama urdhëron shkollat që të lejojnë nxënësit transgjinor të përdorin tualetet

Published

on

Administrata Obama u ka komunikuar shkollave që të lejojnë nxënësit transgjinor të përdorin tualetet që përshtaten me identitetin e tyre.Prokurorja e disktriktit të New Yorkut Loretta Lynch deklaroi se kjo do t’i mbronte nxënësit nga diskriminimi dhe ngacmimi. Ajo theksoi se nëse shkollat nuk e zbatojnë këtë urdhër, atëherë do të përballen me padi ligjore deri tek ndërprerja e fondeve.Aktualisht shteti i Karolinës së Veriut është përfshirë në një çështje gjyqësore në lidhje me një ligj, i cili i detyron nxënësit të përdorin tualetet në bazë të gjinisë që kanë të shkruar në certifikatën e lindjes.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending