Connect with us

Lajme

Obama: Tu hapim zemrat tona refugjatëve

Published

on

Presidenti amerikan, Barack Obama u ka bërë thirrje udhëheqësve botërorë që “tua hapim zemrat tona refugjatëve” në fjalimin e fundit të OKB-së.

Ai i tha Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York se bota do të ishte më e sigurt në qoftëse do tu ofrohej ndihmë atyre që i kanë ikur konfliktit.

Lideri i SHBA-ve gjithashtu paralajmëroi se “popullizmi i papërpunuar” është përhapur në SHBA dhe në vende tjera. Rreth 21.3 milionë refugjatë janë detyruar të largohen nga vendet e tyre për shkak të konfikteve apo persekutimit, thotë OKB-ja.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending