Connect with us

Lajme

Obama: Të rikthejmë besimin e policisë

Published

on

Duhet ndërtuar besimi tek policia, tha presidenti amerikan, Barack Obama në Uashington, pas një takimi me aktivistë, politikanë e oficerë të policisë.

Vendi, sipas shefit të Shtëpisë së Bardhë as që i është afruar ngushtimit të hendekut mes forcave të rendit dhe komuniteteve, të cilave ato i shërbejnë. Duhet bërë më shumë, sipas presidentit amerikan, sidomos sa i takon krijimit të besimit mes personave me ngjyrë dhe hispanikëve, e për këtë duhet nisur sipas tij me hetimin e drejtë të dhunës policore.

“Do të nevojitet të punojmë më shumë së bashku për të krijuar bindjen se pasi efektivët e policisë kanë përdorur forcën, e sidomos forcën vdekjeprurëse, do të ketë hetime të plota mbi ngjarje që kanë indinjuar opinionin publik dhe se drejtësia do të vihet në vend”, tha Obama.

Komentet e Obamës vijnë në vazhdën e vrasjeve më të fundit të afro-amerikanëve, ato të regjistruara në Louisiana e Minnesota, si dhe sulmin hakmarrës me snajperë që i kushtoi jetën 5 policëve në Dallas të Teksasit, autori i të cilit, një ish-pjesëtar i forcave ushtarake, veproi pikërisht duke kërkuar shpagim për vdekjet e personave me ngjyrë në duart e efektivëve të policisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending