Connect with us

Lajme

Obama në Dallas, homazhe për policët e vrarë

Published

on

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, do të qëndrojë sot në Dallas të Teksasit, ku do të ndjekë një shërbim përkujtimor për pesë policët e vrarë javën e kaluar.

Obama do të shoqërohet nga nënpresidenti Joe Biden dhe paraardhësi i tij, George W. Bush.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, ka thënë se Obama do të përpiqet të ngushëllojë njerëzit në gjithë vendin, pas sulmit në Dallas dhe vrasjes së afrikano-amerikanëve nga policia, të cilat kanë shkaktuar protesta në shumë qytete.

Sulmi në Dallas ka ndodhur gjatë një proteste kundër vrasjes së dy afrikano-amerikanëve, vetëm pak ditë më parë.

Sulmuesi ka thënë se ka dashur të hakmerret dhe të vrasë njerëz të bardhë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending