Connect with us

Sporti

‘O portier ku i ke mendtë!?’ – Portieri bën gafën e shekullit (Video)

Published

on

Gjithçka pritej të përfundonte me barazim (2-2) në ndeshjen ndërmjet CD Guadalajara (të njohur si Chivas) dhe Puebla në kampionatin meksikan, kur kishin mbetur më pak se 100 sekonda nga fundi i ndeshjen, ndërsa portieri i skuadrës mike bëri gafën që ndëshkoi ekipin e tij.

Cristian Campestrini mendoi të fitonte kohë, por bëri një gabim të pafalshëm që i kushtoi skuadrës së tij.

Ai e nisi topin duke e lëshuar nga duart në zonë, por pas tij ndodhej një prej sulmuesve kundërshtarë, i cili u tregua mjaft dinakë duke rrëmbyer topin e më pas e pati të lehtë ta dërgonte në rrjetë.

Ndeshja ishte e vlefshme për kampionatin meksikan të futbollit dhe vendasve iu nevojit një gafa qesharake e portierit mik për të dalë triumfues nga kjo sfidë.

Në këtë takim interesant, u ndanë dy kartonë të kuq (nga një për secilën skuadër) dhe u shënua një autogol.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending