Connect with us

Lajme

NYT: Trump po krijon kaos dhe po dobëson sigurinë

Prestigjiozja amerikane “New York Times” e ka hapur numrin e së shtunës me një editorial kundër presidentit Donald Trump, duke e vënë në lojë me spektaklin televiziv të menaxhuar prej tij.

Published

on

“Në gjendje të dëshpëruar, presidenti Trump ka përsëritur këto ditë se është administratori i duhur, për të cilin Uashingtoni ka nevojë.

Por, ajo që Amerika ka parë deri tani është një Shtëpi e Bardhë e paaftë, e drejtuar nga një “celebrity apprentice””, thotë “NYT”.

Sipas gazetës, ndryshe nga sa pretendon, Trump nuk ka trashëguar një gjendje kaotike nga Barack Obama, por një vend që është rimëkëmbur nga recesioni dhe me aleanca të fuqishme ndërkombëtare.

“Ndërsa Trump po e krijon kaosin vetë, duke dobësuar sigurinë kombëtare dhe duke vënë në rrezik edhe shërbimet bazë të qeverisë”, shton më tej “NYT”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending