Connect with us

Lajme

Nuk do ta besoni se me kë e krahason SHBA-në Siria pas sulmit ajror

Shtabi i Përgjithshëm i Sirisë, sulmin ajror të SHBA-së mbi bazën ushtarake të ushtrisë siriane Ash Sha’irat në Homs e ka quajtur akt agresioni kundër Ushtrisë së Sirisë.

Published

on

 

Ndërkaq, Ministria siriane e Mbrojtjes ka thënë se ky sulm SHBA-në e rendit krah grupeve terroriste siç është ISIS dhe Fronti Al-Nusra, shkruan Periskopi.

“Ky agresion amerikan tregon se SHBA-ja vazhdon implementimin e një strategjie të gabuar, që pengon përpjekjet e Forcave të Armatosura Siriane për ta luftuar terrorizmin dhe e rendit SHBA-në si aleat të Shtetit Islamik dhe Frontit Al Nusra, të cilat grupe gjatë gjithë kohës kanë sulmuar postblloqet dhe bazat ushtarake që prej fillimit të luftës në Siri”, thuhet në deklaratën e Ministrisë.

Po ashtu, në këtë deklaratë thuhet se ky aksion i amerikanëve është agresion ndaj një prej katër bazave në këtë distrikt.

Nga sulmi i SHBA-së ndaj caqeve të ushtrisë siriane kanë mbetur të vdekur 6 persona thuhet më tej në këtë komunikatë. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending