Connect with us

Lajme

Nuk do ta besoni se kë e akuzon LDK-ja për thyerjen e xhamit të autobusit

Pas thyerjes së xhamit të autobusit të ri në Prishtinë, ka reaguar nëndega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në lagjen Dardania të Prishtinës. Kjo nëndegë e LDK-së në kryeqytet e ka lënë fajtore Lëvizjen Vetëvendosje për thyerjen e xhamit te autobusit.

Published

on

 

Në mes tjerash thuhet se LDK nuk dëmton pronat, derisa shkruhet se “eksperta për me kall vetura e objekte janë ata që po i akuzojnë tjerët”.

“Dëmtimi i pronës publike i papranueshëm. Të akuzohet një subjekt për dëmtim pronë, sikur kjo me autobus, pa asnjë argument është vetëm një skenar i pritur i VV-së. LDK eshte subjekt i njohur si parti Institucionaliste dhe qe kurr nuk demton pronen”, ka njoftuar nëndega e LDK-së.

Një autobus i lëshuar në qarkullim të premten në Komunën e Prishtinës është sulmuar meqë rast i është thyer një xham.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending