Connect with us

Lajme

Nuk është Hitleri, ja kush ka qenë vrasësi më i madh në botë i njerëzve me ngjyrë (Foto)

Shumë njerëz nuk e kanë idenë se kush është personi në të majtë të fotos, por ju duhet ta dini. Duhet ta njihni atë po aq sa dhe Mussolini, Mao, Stalini dhe Hitler për shkak të gjenocidit që kanë nkryer.

Published

on

Emri i tij është Mbreti Leopold II i Belgjikës, i cili ka vrarë më shumë se 10 milionë afrikanë në Kongo.

Menjëherë sapo përmendet Afrika na vjen në mendje fëmijët që vuajnë për bukë, sëmundjet e ndryshme dhe skllavëria. Ndërsa për njeriun i cili kërkoi të shuante një komb të tërë duke e privatizuar vendin e Kongos e duke dashur ta kthejë atë në pronën e tij, nuk ka ndodhur shpesh ta hasim në librat e shkollës. Leopold II morri fronin në vitin 1865 duke e kthyer në të lavdishme mbretërinë e Belgjikës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending