Connect with us

Lajme

NPB: Banesat e uzurpuara në Dardani janë pronë e jonë

Published

on

Pretendimet e banorëve të objektit banesor në “Dardani”, se Ndërmarrja Publike Banesore (NPB) nuk është pronare e këtyre banesave, i ka hedhur poshtë kryeshefi i kësaj Ndërmarrjeje, Nexhat Kryeziu, duke thënë se posedon dëshmi ligjore se janë pronarë dhe investitorë të tyre.

“Deklarimet e këtilla nuk janë të vërteta, sepse këto objekte nuk janë pjesë e YU programit, por janë e NPB-së, e cila ka investuar në ndërtimin e tyre”, ka thënë Kryeziu, shkruan sot “Koha Ditore”.

Ai ka thënë se Ndërmarrja ka dëshmi të verifikueshme se ka qenë investitori kryesor për këto objekte dhe se bazuar në to është marrë edhe vendimi i Gjykatës për lirimin e tyre nga uzurpatorët.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending