Connect with us

Lajme

Nobelistja Malala është bërë e pasur

Published

on

Pakistanezja Malala Yousafzai, aktivistja që ka bërë fushatë për arsimim të grave dhe i ka mbijetuar sulmit të talebanëve është bërë e pasur për më pak se katër vjet për shkak të shitjes së madhe të librit për jetën e saj si dhe për fjalimet që ka mbajtur në tërë botën.

18 vjeçarja po ashtu është personi më i ri në botë që ka fituar çmimin Nobel, ndërsa është bërë e njohur pasi që ka luftuar për të drejtat e vajzave dhe i ka mbijetuar sulmit që talebanët kanë bërë ndaj saj në vitin 2012 në Pakistan.

Ajo është kuruar në Britaninë e Madhe ku jeton tani, ndërsa në tërë botën është shprehur interesim i madh për fjalimet e saj që paguhen 152 mijë dollar.
Kujtimet e saj “Unë jam Malala” të publikuara në vitin 2013, janë shitur 287 mijë kopje në Britani nga të cilat ka fituar 2.2 milionë funta, ndërsa në tërë botën janë shitur 1.8 milionë kopje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending