Connect with us

Sporti

Njihuni me Berishtë e tri përfaqësueseve

Published

on

Valon Berisha nuk e dinte nëse do të luante në ndeshjen e parë zyrtare për Kosovën në kualifikimet për kampionatin botëror “Rusia 2018”.

Rreth pesë orë para se ndeshja e parë të zhvillohej ndërmjet Kosovës dhe Finlandës (1:1) në Turku, Berishës i erdhi përgjigjja pozitive nga FIFA se mund të luajë, shkruan sot “Koha Ditore”.

E, Berisha ishte edhe i fundit prej gjashtë lojtarëve që ishin në pritje të përgjigjes pozitive nga FIFA në ditën kur edhe u zhvillua ndeshja. Dhe, për fatin e tij, Berisha ishte shënuesi i parë i Kosovës në epokën e re të futbollit kosovar. Ai shënoi nga penalltia për ta barazuar rezultatin 1:1, rezultat ky që ishte edhe final i takimit.

Ish-reprezentuesi i Norvegjisë nuk ishte i vetmi me mbiemrin Berisha që u paraqit në eliminatore. Edhe vëllai i tij i vogël, Vetoni, u paraqit te Norvegjia, që humbi me rezultatin 3:0 nga Gjermania. Pos dy vëllezërve Berisha që luajnë në përfaqësuese të ndryshme, është edhe ai i Shqipërisë, Etrit Berisha.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending