Connect with us

Sporti

Njihuni me “Bruce Lee” e ri, përveç Kung Fu ai vesh edhe kostumin e njëjtë (Foto/Video)

Published

on

Ndoshta e keni parë edhe më herët, por djaloshi nga Kina, Ryusei Imai ka vazhduar të merret me përmirësimin e aftësive të tij në Arte Marciale.

Disiplina e preferuar e tij është e njëjtë me atë të legjendës së këtyre arteve, Bruce Lee.

Image result for ryusei imai

Bëhet fjalë për disiplinën e Kung Fu.

Image result for ryusei imai  Related image

Image result for ryusei imai

Image result for ryusei imai

Sot ai është shtatë vjeç, por debutoi në skenë vetëm në moshën pesë vjeçare, kur morri pjesë në programin për talent, “Super Kids”, transmeton Periskopi.

Image result for ryusei imai

Image result for ryusei imai

Imai, impresionoi shumë me aftësitë e tij që tregoi në programin për talent, duke bërë që videoja e tij të shpërndahet anembanë internetit.

Image result for ryusei imai

Image result for ryusei imai

Ajo që të mbetet në mendje kur shikoni këtë djalosh është ngjashmëria e lëvizjeve të tij me ato të ish artistit marcial dhe ish aktorit të Hollywood-it, Bruce Lee.

Kështu ushtron Ryusei:

https://www.youtube.com/watch?v=cPbPICOkB1E

 

Këtë e ilustrojnë shumë mirë fotografitë e më lart, por edhe disa video ku mund të shihni Imain derisa ushtron dhe ekzekuton lëvizje shumë të vështira. /Periskopi/

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending