Connect with us

Lajme

Një vit pas tentativës për grusht shtet në Turqi, rrëfehet burri që i kaluan tanket sipër (Video)

Published

on

Sabri Unal mund të thuhet pa frikë se është një person me fat, i cili edhe pse i kanë kaluar dy tanke sipër ka shpëtuar për mrekulli.

Ai mbeti i plagosur gjatë tentativës për grusht shteti në Turqi, ndërsa pamjet e kamerave të sigurisë tregojnë se atij i kaluan sipër dy tanke.

Një vit pas kësaj, ai ka folur për BBC:

Pashë tanket që po afroheshin dhe u hodha në rrugë për t’i ndaluar. Në këtë moment u përballa me tankun e parë. Ai nuk ndaloi, më kaloi sipër. Kur u ngrita në këmbë pashë që po vinte tanku i dytë. Urreka ta ndaloj duke ngritur dorën. Megjithëse më pa, as tanku i dytë nuk ndaloi duke më shtypur krahun e djathtë.”

Unal shpjegon se me lëkurën që i kishin marrë nga këmba i kishin mbyllur plagën në krah.

Ai thotë se është me fat që ka shpëtuar me aq, pasi mund të ishte vrarë nëse do të kishte shkuar të protestonte tek ura e bllokuar e Bosforit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending