Connect with us

Lajme

Një ushtar amerikan është arrestuar nën akuzat për terrorizëm

Published

on

Një ushtar amerikan është arrestuar nën akuzat se po furnizonte ekstremistët e Shtetit Islamik, transmeton arbresh.info.

Ikaika Kang, 34, i cili kishte qenë në disa misione në Irak dhe Afganistan, është arrestuar në Hawai nën akuzat për terrorizëm. Ai ka qenë nën hetime nga FBI-ja për më shumë se një vit. FBI thotë se akuza të tjera përfshijnë tentimet për t’i furnizuar me armë terroristët islamik.

Ndër tjera FBI bënë të ditur se Kang ka punuar vetëm në këtë mision terrorist.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending