Connect with us

Sporti

Një tjetër futbollist shqiptar pritet të shkëlqejë në Zvicër

Published

on

Njëri nga futbollistët i cili pritet të shkëlqejë në të ardhmen është Argjend Cani. Ai është vetëm 19-vjeçar, por shumë i talentuar.

 Në Zvicër luajnë shumë futbollistë shqiptarë. Disa në Superligë, disa në Ligën e Parë, por edhe në rangje më të ulëta. Madje, ka edhe shumë klube shqiptare në Zvicër, shkruan albinfo.ch.

Njëri nga futbollistët i cili pritet të shkëlqejë në të ardhmen është Argjend Cani. Ai është vetëm 19-vjeçar, por shumë i talentuar. Cani është pjesë e Zvicrës U-20.

Futbollisti i Winterthurit këtë e dëshmoi ndaj kampionëve të Zvicrës, Baseli, duke i shënuar në Kupë.

Ai hyri në lojë në minutën e 83-të dhe vetëm pas pesë minutash arrin të shënojë ndaj Baselit. Sidoqoftë, goli i tij ishte i vetëm për skuadrën e tij që humbi 3:1 dhe u eliminua nga kjo garë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending