Connect with us

Lajme

Një perl bregdetare e shëndrruar në fantazmë…

Published

on

Njëri prej qyteteve më të frekuentuar falë bregdetit të kristaltë varosha, në Çipro.

Nuk është asgjë më shumë e më pak sesa një qytet fantazmë

Ajo që shkatroj këtë qytet ishte junta e kolonelëve

në vitin 1974 e që u pasqyrua me lëvizje nacionaliste

Kjo pasoi ndërhyrjen ushtarake të turqisë, e cila pushtoi pjesën më të madhe të qytetit të varoshas

Qyteti mund të vizitohet përmes një lejeje të veçantë prej ushtrisë turke

Por ndalohen filmimet dhe fotografimi i tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending