Connect with us

Lajme

Një muaj paraburgim për personin që kreu vrasjen në diskotekën e Pejës

Një muaj paraburgim i është caktuar të pandehurit G.E. nga Gjykata Themelore në Pejë, pasi vrau një person dhe plagosi tre të tjerë

Published

on

Gjykata Themelore në Pejë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, duke i caktuar masën e paraburgimit prej një muaji të pandehurit G.E.

I pandehuri është paraburgosur si i dyshuari kryesor që më datë 02. Janar 2010 në një klub nate në Pejë ka shkrepë me armë zjarri me ç’rast pas të shtënave ka mbetur i vdekur viktima B. Sh dhe të lënduar V.K., A.B. dhe H.B.

Veprat penale për të cilat dyshohet i pandehuri G.E. janë: vrasje e rendë nga neni 147 pika 4  te KPK-së, dy pika te veprës penale vrasjes se rende te mbetur ne tentative nga neni 147 pika 9 e lidhur me nenin 20 te KPK-së, veprën penale te vrasjes ne tentative nga neni 146 lidhur me nenin 20 te KPK-së dhe veprën penale mbajtje ne pronësi, kontroll, posedim ose përdorim te paautorizuar te armeve nga neni 328 par. 2 te KPK-së.”

Masa e paraburgimit do të  llogaritet nga dita e arrestimit të pandehurit me datë 25.10.2016 dhe do të zgjasë deri me datën 25.11.2016.

Palët  gëzojnë të drejtën e ankesës ndaj këtij Aktvendimi në Gjykatën e Apelit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending