Connect with us

Lajme

Një muaj paraburgim për keqpërdorim seksual me të mitur

Published

on

Është caktuar paraburgim një mujor ndaj të pandehurit nga Komuna e Prizrenit për veprat penale keqpërdorimi seksual i personave nën moshën 16 vjeçare, dhe lëndim i lehtë trupor.

Gjykata Themelore e Prizrenit e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej një (1) muaji të pandehurit nga Komuna e Prizrenit me iniciale A.T.

I pandehuri dyshohet për shkelje të Kodit Penal, sepse nga muaji Maj i vitit 2016, duke keqpërdorur pozitën e ndjeshme të viktimës-të dëmtuarës e cila është vajza e tij e sidomos kur viktima është e moshës nën 15 vjeçare.
Me këtë veprim i pandehuri me iniciale A.T. dyshohet se ka kryer veprën penale keqpërdorimi seksual i personave nën moshën 16 vjeçare, nga neni 235 par.4 nënpar.4.2 dhe 4.8 lidhur me para.1 nënpara.1.1 të KPRK dhe veprës penale lëndimi i lehtë trupor nga neni 188 para. 1 nënpara.1.4 të KPRK.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending