Connect with us

Lajme

Një intervistë frikshëm e pazakontë e Ramës (Video)

Published

on

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë 5 minutëshe për Vizion Plus sot duke i bërë thirrje kreut të opozitës Lulzim Basha për të dialoguar.

Rama dha disa mesazhe ndaj Bashës, por mesazh më shumë se i fortë, plotësisht trullosës ishte ai që dha ndaj mediave, gazetarëve si edhe specialistëve të ndryshëm që lexojnë gjuhën e trupit.

Rama dha intervistë për një televizion të rendësishëm në vend, por kjo nuk e pengoi që ta transmetonte live edhe nëpërmjet televizionit të tij të quajtur ERTV duke i thënë mediave në përgjithësi: S’jua kam nevojën.

Por kjo është vetëm nisja e talljes publike që Rama bëri sot me median.

E qeshura në kufijtë e talljes në fillim të intervistës ishte episodi i dytë.

Por, më i rëndë ishte mesazhi që iu dha publikut me uljen e gazetarit përballë.

Ai është i zoti i shtëpisë dhe ka përgjegjësinë që të sigurojë barazinë e pozicionimit mes tij dhe intervistuesit si edhe komoditetin e këtij të fundit.

Por, Rama bëri të kundërtën.

Ai zgjodhi ta japë intervistën në tavolinën e tij pompoze të punës duke e ulur gazetarin përballë tij në një karrige dukshëm më të vogël dhe më të ulët se sa karrigia e tij.

Vetë pamjet tregojnë këtë disbalancë në vendosjne mes intervistuesit dhe të intervistuarit.

Nga pamjet duket qartë në sfond një kolltuk i përshtatshëm për zhvillimin e intervistës, por me sa duket, më shume se mesazhi ndaj Bashës, Rama u kujdes që të japë mesazhin e qartë se çfarë mendon dhe si e konsideron ai median në vend.

Më parë, kryeministri ka deklaruar se median e cilëson një “kazan” dhe mjaft gazetarë si “shqyes pulash”, por ajo që bëri sot i vuri vulën asaj që ai mendon për median në Shqipëri. /Albeu.com/

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending