Connect with us

Lajme

Një amerikan dënohet në Iran me 10 vite burg për spiunazh

Published

on

Një shtetas amerikan i akuzuar për infiltrim u dënua me 10 vite burg në Iran, njoftoi sot drejtësia iraniane nën një kontekst thyerje mes dy vendeve.

Zëdhënësi i drejtësisë, Gholamhossein Mohseni-Ejeie nuk dha informacione mbi identitetin e amerikanit as për datën e arrestimit si dhe nuk dha detaje mbi këtë mision infiltirimi.

Ai theksoi për më tepër se kishte një kombësi tjetër.

“Amerikani ishte identifikuar dhe arrestuar nga shërbimet sekrete. Ai kishte ardhur për një mision infiltrimi dhe u dënua me 10 vite burg”, deklaroi Mohseni-Ejeie gjatë një konference për shtyp të publikuar nga televizioni shtetëror.

Në tetor 2016 dy shtetas irano-amerikan, sipërmarrësi Siamak Namazi dhe babai i tij Mohammad Bagher Namazi, u dënuan me katër persona të tjerë me 10 vite burg për spiunazh në përfitim të Uashingtonit.

SHBA-ja ka kërkuar disa herë lirimin e menjëhershëm të këtyre dy personave.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending