Connect with us

Lajme

Niveli i ndotjes në Kosovë alarmante

Ajri në Kosovë është i ndotur me susbstanca të ndryshme në shkkallë alarmante. Kështu thuhet në raportin Raportin Mjedisor për vitin 2016, që është shqyrtuar në mbledhjën e fundit të Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Mjedis dhe Planifikim Hapësinor.

Published

on

Adem Salihaj ka cituar detaje të këtij raporti, duke vlerësuar tejkalimet të ajri prej 50 deri 800 miligramë, pra 1600 më tepër sesa lejohet, shkruan Gazeta Fjala.

“Duhet monitorim i vazhdueshëm, sidomos në rajonet ku janë Kosova B, Sharrcemi, Ferronikeli, transporti rrugor etj”, ka thënë Salihaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending