Nisma sërish apelon ndaj Bazajt, dëshiron ta mbajë në garë

Naim Bazaj kandidoi për kryetar të Drenasit, por disa ditë ëm vonë si rezultat i arritjes së një marrëveshje me partinë e tij – PDK-në, ai u tërhoq nga ky kandidim.

Periskopi.com Lajme

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve e decertifikoi Bazajn edhe pse Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa në kuadër të këtij komisioni, doli kundër këtij decertifikimi.

Ky decertifikim i Bazajt po konsiderohet shkelje ligjore nga KQZ-ja.

Burime të Periskopit bëjnë të ditur se për këtë arsye Nisma për Kosovën vendimin e KQZ-së sot e ka dërguar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa./Periskopi/

Shpërndaje në: