Connect with us

Lajme

Nisma pret që edhe LDK-ja ta pranojë dështimin me Demarkacion

 Deklaratave të sotme nga koalicioni PDK-LDK për zgjedhjet, më së shumti i janë gëzuar partitë opozitare të cilat tash e një kohë të gjatë janë në kërkim të zgjedhjeve.

Published

on

Anëtari i Kryesisë së Nismës, Bajram Hasani ka thënë për Indeksonline se pasi PDK-ja e ka pranuar se ka dështuar për Asociacionin dhe Demarkacionin, pret qëndrim të njëjtë nga LDK-ja. Ai ka thënë se LDK nuk duhet të frikësohet nga zgjedhja e qytetarit.

“E kemi thënë edhe më herët që zgjedhjet janë të pashmangshme. PDK e paska pranuar se Asocacionin është gabim, se koalicioni nuk i ka votat e mjaftueshme për demarkacionin, se vendi nuk ka zhvillim ekonomik. Besoj që është e pakuptimtë që të vazhdohet më tej. Ne presim qëndrim të njëjtë edhe nga LDK-ja. Ata nuk duhet të frikësohen nga qytetari”, është shprehur ai.

Sipas Bajramit, është mirë që PDK-ja ka pranuar se duhet ndryshuar qeverisja, andaj edhe qytetarët tani duhet të kenë mundësi të zgjedhin një qeveri që do të punojë për kushtet e tyre.

“Na vjen mirë që më në fund edhe vet PDK e paska pranuar se duhet të bëhen ndryshime në qeverisje. Është koha e fundit që kjo qeveri të shkojë dhe qytetarët të vendosin pēr një alternativë më të mirë, që të zgjedhin një qeveri qē do të mund të kryente punët e veta dhe të krijonte kushte për një jetë më të mirë për qytetarët”, ka thënë ai.

Bajrami ka thënë se koalicioni PDK-LDK ka dështuar pothuajse në të gjitha sferat, dhe tash e sa kohë shumë procese kanë mbetur të bllokuara për shkak se kjo qeveri nuk ka shprehur gatishmërinë që të gjejë zgjidhje për to.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending