Connect with us

Lajme

Nisin hetime për dallaveret në tenderin 20-milionësh të KEK-ut

Hetuesit e Prokurorisë Speciale të Kosovës kanë filluar hetimet për tenderin 20-milionësh të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), për riparimin e shiritave magjistralë të qymyrit “TC Kosova B”, nën dyshimin se ka pasur parregullsi gjatë procedurave tenderuese.

Published

on

 

KEK-u ende nuk e ka nënshkruar kontratën me konsorciumin boshnjak “ELCOM dhe ALTA”, të cilën e ka rekomanduar për kontratë, edhe pse ka marrë dritën jeshile nga Organi Shqyrtues i Prokurimit, shkruan sot Koha Ditore.

Ky i fundit i kishte dhënë të drejtën KEK-ut me gjithë ankesën që konsorciumi gjermano-kosovar “Fam & Ekoinvest” kishte bërë kundër vendimit të KEK-ut. Edhe pse ka konstatuar se ka pasur shkelje, OSHP-ja e autorizon KEK-un që të vazhdojë me procedurat të tjera tenderuese, duke vlerësuar se “devijimet nga kompania fituese janë të vogla”.

Fillimi i hetimeve nga Prokuroria Speciale është bërë pas një letre të hapur të kompanisë “Fam dhe Ekoinvest” drejtuar institucioneve relevante për shkeljet ligjore gjatë procesit të prokurimit të udhëhequr nga KEK-u e të vazhduara edhe nga OSHP-ja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending