Connect with us

Lajme

Nisin bisedimet VV – LAA për bashkëqeverisje

Published

on

Lëvizja Vetëvendosje dhe koalicioni LAA tashmë kanë filluar takimet e nivelit të lartë për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje.

Deputetja e Vetëvendosjes, Shqipe Pantina, ka thënë për Periskopin që megjithëse VV dhe LDK kanë qasje të ndryshme dhe prioritete të ndryshme programore, është lehtë e mundur të harmonizohen programet për bashkëqeverisje.

“Është më se e kuptueshme se si me çdo subjekt tjetër edhe me LDK ne kemi qasje të ndryshme dhe prioritete të ndryshme programore, ne jemi subjekt me orientim social demokrat pra qendër e majtë përderisa ata janë qendër e djathtë.  Megjithatë besoj se është lehtë e mundur të harmonizohen programet por për këtë duhet të punojnë ekspertët e fushave përkatëse  të dyja partive”, tha Pantina.

Por, sipas saj, për këtë duhet të punojnë ekspertët e fushave përkatëse të të dyja partive

“Por kësaj duhet të i prijë një dakordim politik se ne jemi ta gatshëm të bashkëqeverisim. Shenjat e para janë se kjo është e mundur pasi që tashmë ka pas takime të nivelit të lartë nga të dyja palët. Ne presim që në ditët në vijim ky bashkëpunim të bëhet edhe më i qartë dhe të caktohen grupet e përbashkëta të ekspertëve që do i harmonizojnë pikat programore”, ka thënë Pantina për Periskopin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending