Connect with us

Lajme

Nishani dekoron “në fshehtësi” kreun e SHISH

Published

on

Dhjetë muaj më parë, kreu i SHISH, Visho Ajzi Lika u dekorua me medaljen e mirënjohjes nga kryeministri Rama, në një ceremoni të mbajtur larg vëmendjes së medias.

Në një tjetër ceremoni “të fshehtë” kreu i SHISH është dekoruar edhe nga presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Atij i është akorduar “Dekorata e Artë e Shqiponjës, me motivacionin:

“Për punën, përpjekjet, sakrificat dhe arritjet e vazhdueshme 25 vjeçare të punonjësve të Shërbimit Informativ të Shtetit në realizimin me guxim, qëndrueshmëri, besnikëri, përkushtim e vetmohim të detyrave të tyre ligjore; për forcimin e sigurisë së shtetit e qytetarëve të tij, si dhe për garantimin e suksesit të zhvillimit ekonomik, shoqëror, liberal e demokratik të vendit.

Në ceremoninë e Nishanit, ashtu si në atë të Ramës, morën pjesë përfaqësues të ambasadës amerikane dhe të shërbimeve inteligjente partnere. /Lapsi.al

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending