Nipi i Enver Hoxhës dënohet me 10 vite burg

Periskopi.com Lajme

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë dënimet për të arrestuarit e operacionit të koduar “Xibraka”, ku në periferi të Tiranës u zbulua një laborator i prodhimit të kokainës.

Për të dënuarit është dhënë nga gjykata një dënim dy deri në tre vite më i ulët nga ai që kërkoi Prokuroria.

Pas ngjarjes së rëndë, Bashkia e Divjakës vendos rojen bregdetare për pushuesit Izolohen dy vatra të reja zjarri në Dibër e Vlorë

Ermal Hoxha, nipi i diktatorit Enver Hoxha, është dënuar me 10 vite heqje lirie. Prokuroria kishte kërkuar për të 13 vite burg.

Për të arrestuarit e tjerë u dhanë këto dënime:

Genci Xhixha – 13 vite burg

Sajmir Batku – 13 vite burg

Ilir Hyseni- 12 vite burg

Cesar Avilla – 12 vite burg

Valter Moreno – 12 vite burg

Klement Dalipi – 11 vite burg

Gentjan Gjonaj – 11 vite burg

Arjan Dalipi – 10 vite burg

Gjykata kërkoi ndër të tjera sekuestrimin e një shumë prej 400 mijë euro të të dënuarve. Ndërkohë, avokatët e të dënuarve janë shprehur të pakënaqur me vendimin e trupit gjykues dhe kanë paralajmëruar apelimin

Shpërndaje në: