Connect with us

Lajme

Nikoliq me fjalor romantik për Rusinë: E duam shumë

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq ka vazhduar fjalët urrejtëse ndaj Kosovës dhe fjalët e dashurisë ndaj Rusisë, transmeton Koha.net.

Published

on

 

Kryetari serb është takuar sot me shefin e rit të OSBE-së në Serbi Andreo Oricio.

“Serbia është e përcaktuar të vazhdojë rrugën e eurointegrimeve dhe do të vazhdojmë të punojmë për këtë, por nuk do të ishte mirë që kushdo ta kushtëzojë këtë me njohjen e pavarësisë Kosovës , sepse këtë nuk do ta pranojmë kurrë”, citon gazeta e Beogradit “Blic” të ketë thënë Nikoliq.

Ai ka shfaqur shpresën se shumë shpejt do të ndodhë normalizimi i marrëdhënieve ndërmjet Bashkimit Europian dhe Federatës Ruse, “sepse për Serbinë është e paimagjinueshme që të heqë dorë nga lidhjet e fuqishme që tradicionalisht i kultivon me Rusinë”, ka thënë ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending