Connect with us

Lajme

Ngritja e cilësisë në arsim, vështirë e realizueshme

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, është zotuar këtë vit se prioritet do ta kenë ngritjen e cilësisë në arsim. Por, skeptikë rreth arritjes së këtij synimi shprehen ekspertët e arsimit, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Madje këto deklarata i quajnë edhe politike pasi, sipas tyre, cilësia e arsimit nuk mund të avancohet brenda një viti.

Eksperti i çështjeve të arsimit, Halim Hyseni, ka thënë se deklarata të tilla janë përsëritur tash e disa vjet, por gjendja e cilësisë në arsim ka mbetur aspak e mirë.

“Kjo frazë përsëritet qe disa vjet, e ka shpallur ministri Enver Hoxha, e kanë shpallur të gjithë ministrat nga një vit, vit të avancimit të cilësisë në arsim. Edhe kjo tani është një deklaratë politike e cila nuk mund të realizohet, sepse cilësia e sistemit të arsimit në Kosovë është në krizë të thellë në një qark vicioz, ku dalja nga ky qark është shumë e vështirë dhe në mungesë të një vizioni zhvillimor nuk ka gjasa që të ndërpritet ulja e cilësisë së arsimit, e cila është duke ndodhur tani”, ka theksuar ai.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending