Connect with us

Lajme

Ngjashmëritë mes Hashim Thaçit dhe Ahmet Zogut

Published

on

Ahmet Zogu kishte bërë marrëveshje me Nikolla Pashiqin e Jugosllavisë për ta rrëzuar kryeministrin e atëhershëm shqiptar, Fan Noli dhe për të ardhur vet në pushtet, thotë historia.

Kjo marrëveshje Jugosllavisë i kishte siguruar Shën naumin dhe Vermoshin.

Paralele ngjashmërish mes Zogut e Thaçit janë ngritur disa herë. Bali Muharremaj i AAK-së në Interaktiv ka thënë se Mustafa eThaçi do të shndërrohen në Ahmet Zog nëse e ratifikojnë demarkacionin.

Hashim Thaçi akuzohet si koncesionues ndaj serbisë për të zgjatur pushtetin e tij. Lëshimet e vazhdueshme ndaj Serbisë në dëm të Kosovës e bëjnë të njëjtë me Zogun, kishte thënë kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri.

Demarkacioni që Kosovën e tkurr territorialisht dhe dy marrëveshjet me Serbinë paraqesin ngjashmërinë më të mëdha politikemes Thaçit e Zogut.

Sot Kosova rrezikon kolonizimin nga Serbia, nuk ka kontroll absolut mbi resurset e saj, ende nuk ka ushtri dhe mund të humb territor me demarkacionin. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending