Connect with us

Lajme

Ngec funksionalizimi i Gjykatës në veri, dyshime për të kaluarën e kandidatëve për gjyqtarë

Funksionalizimi i Marrëveshjes për drejtësi në Mitrovicën Veriore ka ngecur për shkak të problemeve që kanë dalë me disa kandidatë, të cilët kanë shprehur interesim të punojnë në Gjykatën Themelore.

Published

on

Një burim i ka thënë “Kohës Ditore” se kjo ka ndodhur për shkak se disa prej kandidatëve ende nuk i kanë shkëputur lidhjet me sistemin paralel të drejtësisë në veri, ashtu siç parashihet me marrëveshjen e dakorduar vitin e kaluar.

34 kandidatë për gjyqtarë qe disa muaj kanë kryer procedurat e intervistimit në Këshillin Gjyqësor të Kosovës (KGJ) dhe ata i janë dërguar presidentit për dekretim. Në Presidencë nuk kanë pranuar të flasin për këtë proces.

As ministrja për Dialog, Edita Tahiri, nuk ka treguar arsyet e vonesave në operacionalizimin e Gjykatës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending