Connect with us

Lajme

Nga titujt e punës në administratë është hequr “zyrtari për fotokopje”

Tefik Mahmuti, drejtor i Departamentit për administrimin e Shërbimit Civil në MAP ka theksuar se në Shërbimin Civil të Kosovës kanë ekzistuar 8 mijë tituj të vendeve të punës.

Published

on

“Tash janë hequr shumë prej tyre, sikurse edhe zyrtari i fotokopjes”, ka thënë ai. Mahmuti ka thënë se nëpër institucione të ndryshme në shërbimin civil ka dallime në paga edhe pse janë punët dhe pozitat e njëjta.

“Kjo ka krijuar një ndjesi jo të mirë tek shërbyesit civilë. Pra duhet me u pagu njëjtë si në nivelin lokal dhe atë qendror për gradën e njëjtë. Ka shumë kategori që ende statusi i tyre nuk është i definuar saktë me ligj siç janë drejtorët e shkollave, etj.”, ka thënë ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending