Connect with us

Lajme

Nga depoisti, në sekretar ambasade

Nuk është lajm 1 prilli. Në këtë datë një depoist i Qeverisë ka nisur karrierën diplomatike në një gradë të nivelit të lartë – sekretar i parë, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Me vendim të ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, nga dita e parë e këtij muaji Xhelal Gega është bërë anëtar i Shërbimit të Jashtëm. Ai është dërguar në Ambasadën e Kosovës në Pragë të Çekisë. Vendimi për këtë është marrë të njëjtën ditë kur Gega është graduar si diplomat.

Gega ka qenë militant dhe anëtar i forumeve lokale të Partisë Demokratike, zëvendëskryetar i të cilit subjekt politik është ministri Hoxhaj. Ai është nga Suhareka, po sikurse ministri. Në Ministrinë e Punëve të Jashtme kanë refuzuar të tregojnë nëse gradimi është diktuar nga rrethanat e kësaj afërsie të Gegës me Hoxhajn.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending