Connect with us

Sporti

Neymar emocional pas lëndimit: Qaj vazhdimisht

Published

on

Sonte (e enjte), u konfirmua se ylli i PSG-së, Neymar do mungojë në katër javët e ardhshme shkaku i lëndimit.

Braziliani u lëndua në fitoren në Kupën e Italisë dhe do jetë jashtë fushe për plotë katër javë.

Kjo e detyron të mos luajë ndaj ish skuadrës, Barcelona dhe Neymar ka thyer heshtjen përmes një postimi në Instagram.

“Mërzia është e mirë, dhimbja e madhe dhe qaj vazhdimisht. Edhe një herë, do ndalem të bëj atë çfarë dua më së shumti në jetë, që është të luajë futboll”.

“Ndonjëherë nuk ndihem mirë për shkak të stilit të lojës, sepse driblojë dhe ata vazhdimisht me godasin, nuk e di nëse është problemi te unë, apo çfarë bëj në fushë”.

“Me mërzit shumë. Me mërzit shumë kur dëgjojë nga ndonjë lojtar, trajner, komentator ose dikush tjetër se ‘Ti duhet vërtet ta godasësh’, ‘stimulon’, ‘qan’, ‘fëmijë’ e shumë tjera”.

“Vërtet më mërzit dhe nuk e di kur mund ta durojë, dua vetëm të jem i lumtur duke luajtur futboll. Asgjë tjetër”, shkroi ai.

Tani, mbetet të shihet se si do jetë PSG pa Neymar, ngase sezonin 2017-18 dhe 2018-19 pa të u eliminuan nga Real Madrid, respektivisht Manchester United.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending