Newcastle – Liverpool, ky është vendimi për Xherdan Shaqirin

Periskopi.com Sporti

Newcastle dhe Liverpool përballen me njëra tjetrën në orën 21.00, në takimin e vlefshëm për kampionatin anglez.

Trajneri i të kuqve, Klopp ka vendosur për formacionin me anë të të cilit ekipi do zbresë në fushë. Në majë të sulmit qëndron Mane-Salah-Firmino, me tre-shen që shpreson të jetë vendimtare.

Milner është në mesfushë,  ndërsa ka vend edhe për Henderson. Xherdan Shaqiri është rikthyer në skuadër dhe gjendet në bankën rezervë.

Liverpool renditet në vendin e parë me 32 pikë. Në krahun tjetër, “qymyrxhinjtë” janë në vendin e 15-të me 18 pikë.

Shpërndaje në: