Connect with us

Lajme

Nesër protestojnë punëtorët teknik të Qendrës Studentore

Published

on

Sindikata e Pavarur e Ekonomisë së Vogël dhe Zejtarisë të Kosovës kanë bërë të ditur se punëtorët teknik të kompanisë “Higjiena”, që mirëmban Qendrën Studentore të Prishtinës, do ta ndërpresin punën dhe do protestojnë para Qendrës Studentore.

Në një njoftim për media thuhet se arsyeja e kësaj proteste është që të paguhet stazhi i punës 0.5% nga Qendra Studentore.

“Protesta mbahet në koordinim me Sindikatën e Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës”, thuhet në njoftim.

Protesta mbahet me 20 qershor, duke filluar nga ora 10:00 para Qendrës Studentore/KosovaPress/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending