Connect with us

Lajme

Nesër bëhet pajtimi i gjaqeve mes dy familjeve në Deçan

Nesër në Deçan do të bëhet falja e gjakut mes dy familjeve Malaj –Lufaj nga Strellci i Epërm dhe Strellci i Ulët i Deçanit .

Published

on

Sipas njoftimit për media nga komuna e Deçanit, familja Malaj i shtrin dorën e pajtimit dhe i falë gjakun e djalit të tyre Ylber Malaj, 9 vjeç i cili është vrarë aksidentalisht nga 19 vjeçari Donard Lufaj në qendër të fshatit Strellc i Epërm më 23 dhjetor të vitit 2015.

Ceremonia e faljes së gjakut do të mbahet në ambientet e komunës së Deçanit, ku prezent do të jetë edhe kryetari  komunës, Rasim Selamanaj./KosovaPress/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending