Connect with us

Lajme

Nëse pësoni aksident në Indi, askush s’iu ndihmon

Published

on

Kanhaiya Lal kërkon ndihmë me dëshpërim, por asnjë veturë nuk ndalet. I biri i tij i vogël, ashtu si edhe trupat e shtrirë të bashkëshortes dhe të vajzës së vogël qëndrojnë pranë motoçikletës së shkatërruar, me të cilën ata kishin udhëtuar disa sekonda më herët.

Pamja e kësaj skene, që është mundësuar përmes xhirimeve nga kamerat në rrugë – ku shfaqet vuajtja e një familjeje dhe indiferenca e kalimtarëve – ka tmerruar shumë indianë.

Dikur, më vonë, disa shoferë dhe policia i vijnë në ndihmë familjes. Por, është tepër vonë për gruan dhe të bijën e Lalit, shkruan “BBC”, transmeton “Koha Ditore”. Vdekjet e tyre nxitën një debat në Indi rreth rolit të kalimtarëve, teksa mediet e cilësuan këtë rast si “dita kur vdiq njerëzimi”.

Por, aktivisti Piyush Teëari thotë se kjo gjë nuk është mungesë e dhembshurisë, por një sistemi të tërë që vepron kundër atyre që ndihmojnë viktimat e trafikut./Koha.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending