Connect with us

Lajme

“Nëse NATO do të vinte në Sllatinë rusët do të hapnin zjarr”

“Nëse marrëveshja e Rusisë me NATO-në nuk do të respektohej, ushtarët rusë do t’i gjuanin ushtarët e NATO-së”.

Published

on

Kështu ka thënë oficeri i ushtrisë ruse, Ynus-Bek Yevkurov, duke shtuar se më 12 korrik të vitit 1999, pasi NATO njoftoi për ndërprerjen e bombardimeve ndaj Jugosllavisë, paqeruajtësit rusë ishin të parët që hynë në territorin e Kosovës.

“Ushtria ruse mori nën kontroll Aeroportin e Sllatinës afër Prishtinës, më pas NATO tentoi të arrinte në afërsi të aeroportit”, ka thënë ai, transmeton lajmi.net.

Sipas tij, nëse trupat e NATO-së do të vinin në Sllatinë, atëherë ushtria ruse do të hapte zjarr ndaj tyre.

Ai ka akuzuar gjeneralin amerikan Wesley Clark se ishte ai i cili donte të përplasej më rusët në Kosovë.

“Hyrja e ushtrisë ruse në Sllatinë shkaktoi shok dhe zhgënjim për SHBA-të dhe vendet tjera të Aleancës”, ka thënë  Yevkurov, i cili në vitin 2000 mori titullin “Heroi i Rusisë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending