Connect with us

Lajme

Nëse LDK nuk ia ofron postin e zëvendëskryeministrit, Ramiz Kelmendi thotë se do ta ndërrojë sërish partinë

Ramiz Kelmendi, deputeti i Kuvendit të Kosovës i cili nga dje u bë pjesë e strukturave të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ekskluzivisht për “Gazeta Blic” tha se posti i zëvendëskryeministrit ishte arsye për të cilën ai ka aderuar në LDK.

Published

on

Por, ende pa u bërë 24 orë nga koha e aderimit të tij në LDK, Klemendi nuk e ka mohuar mundësinë që të lëviz sërish tek ndonjë parti tjetër, me të vetmin kusht që të arrij të realizoj synimin e tij, raporton gazetablic.com

“Normalisht  synimet e mija kanë qenë gjithnjë për një pozitë, për t’i ndihmuar avancimit dhe zhvillimin ekonomik të  Kosovës andaj sa herë që kam mundësi me ardh deri tek ajo pozitë unë do të bëjë lëvizje politike”, tha ai.

I pyetur nga “Gazeta Blic” se cili është posti të cilin e synoni tashmë si pjesë e LDK-së, ai tha se është posti i zëvendëskryeministrit.

“Pajë zëvendëskryeministër, gjithnjë punojë për atë post, është synim i imi dhe qëllim i imi”, tha Kelmendi.

E në rast se vendi shkon në zgjedhje të jashtëzakonshme, kalimi i tij në partinë që udhëhiqet nga kryeministri Isa Mustafa, do t’i shërbejë asaj që të fitojë më shumë vota, sipas Kelmendit.

“Normalisht aty varet krejt nga puna e partive që kanë bërë deri më sot do të thotë edhe çka opinioni ka besua  në këto partitë që kanë qenë në pushtet dhe këto në opozitë dhe normalisht që kalimi im do të jetë një shtim i votave të caktuara për partinë që kam kaluar”, ka thënë ai.

“Gazeta Blic” e ka pyetur Kelmendin edhe për shkakun e ndërrimit të partive, për çka ai thotë se ka qenë në pyetje interesi shtetëror.

“Prej  AAK në PDK kam kaluar që gati 4 vite. Tek interesi shtetëror që është mundësia e zhvillimit ekonomik nuk ka masë kohore që do të jetë bazë për kalimin në parti të ndryshme.

Nga PDK jam larguar për shkak të mos respektimit të premtimit të marrëveshjes do të thotë premtimit të caktuar dhe ajo ka qenë një formë e detyrimit për mu largu nga ajo parti dhe sot nëse një parti tjetër ma ofron kushtin e njëjtë do të bëja lëvizje, sepse performanca ime është zhvillimi ekonomik i vendit”, tha Kelmendi.

Pas largimit nga PDK-ja, deputeti Kelmendi, kishte deklaruar se do të mbetet si deputet i pavarur deri pak kohë para zgjedhjeve, kështu duke mohuar mundësinë se do të bëhej pjesë e ndonjë partie politike, por një gjë e tillë nuk ndodhi ashtu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending