Connect with us

Lajme

Nëpër burgjet e Kosovës ka kontrabandë e korrupsion

Kontrabanda dhe korrupsioni nëpër burgje të Kosovës është evidente dhe këto janë raportuar edhe në Raportin e Progresit për Kosovën.

Published

on

Kështu vlerësoi përfaqësuesi i Komisionit Evropian Tomas Gnocch sot në konferencën për promovimin e Veprimit “Përmirësimi i mbrojtjes së të drejtave të njeriut të të burgosurve në Kosovë”.

Gnocch vlerësoi se trajtimi i të burgosurve duhet të jetë në nivel më të lartë si për nga shëndeti dhe tortura.

Drejtori Qendrës Korrektuese, Sokol Zogaj, tha se projektet e BE-së për burgjet e Kosovës ka një rëndësi të madhe.

Ai veçoi se trajtimi i të burgosurve bëhet gjithnjë duke respektuar të drejtat e njeriut. Edhe zëvendës ministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku theksoi se për gjendjen shëndetësore ndaj të burgosurve, MSh ka vepruar karshi praktikave më të mira nga vendet më demokratike.

Ndërsa Behxhet Shala nga KMDLNj theksoi se nga monitorimet që kanë bërë Kosova ka një gjendje më të mirë nëpër burgje krahasuar me vendet e rajonit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending