Connect with us

Lajme

Nëntë shtetet ku akoma s’dihet fituesi

Published

on

Tashmë ka zbardhur mëngjesi në SHBA, pas Ditës së Zgjedhjeve, dhe derisa po vazhdon numërimi i votave janë nëntë shtete ku akoma s’dihet se kush ka fituar – Donald Trump dhe Joe Biden.

CNN nuk e ka projektuar fituesin në nëntë shtete në SHBA, votat elektorale të të cilave janë ende në pritje :

Alaska

Arizona

Georgia

Michigan

Maine

Nevada

Karolina e Veriut

Pennsylvania

Wisconsin

Aktualisht, demokrati Joe Biden prin me 224 vota elektorale, derisa republikani Donald Trump ka 213. Kujtojmë që duhen 270 vota elektorale që të zgjedhet presidenti i SHBA-së.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending