Connect with us

Lajme

Nënshtrimi ndaj Vuçiqit

Published

on

Partitë opozitare dhe analistët politikë thonë se kryeministri, Aleksandër Vuçiq, me deklaratat se “Trepça” dhe Ujmani janë asete të Serbisë ka ndërhyrë në sovranitetin e Kosovës. Prandaj, sipas tyre, Vuçiqit në të ardhmen nuk duhet t’i lejohet hyrja në vend, të cilën gjë nuk e ka bërë deri më tani Qeveria e Kosovës
Ndonëse i është dhënë leja për t’i vizituar komunat veriore të vendit, kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, nuk respektoi shtetin e Kosovës. Ai bëri deklarata politike, duke ndërhyrë në punët e brendshme të Kosovës. Vuçiq tha se gjiganti metalurgjik “Trepça” është e Serbisë dhe se do të diskutohet për të në Bruksel sikurse edhe për liqenin e Gazivodës, që, sipas tij, nuk është e Kosovës.
Por, deklaratat e këtilla të Vuçiqit për kreun e Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, nuk janë serioze dhe se nuk duhet t’i jepet peshë e madhe.
Megjithatë, përfaqësues të partive opozitare dhe analistët politikë në vend thonë se kjo ishte ndërhyrje në sovranitetin dhe integritetin e shtetit të Kosovës. Madje, sipas tyre, secili që cenon integritetin e shtetit duhet të largohet e të mos lejohet të hyjë më në Kosovë./Zeri/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending