Connect with us

Lajme

“Nëna e të gjitha bombave” la të vdekur dhjetëra pjesëtarë të ISIS

Published

on

Sulmi i ushtrisë amerikane, i kryer me të njohurën “nëna e të gjitha bombave” (MOAB) la të vdekur 36 pjesëtarë të ISIS dhe shkatërroi bazën e tyre në Afganistan.

Kështu ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes e këtij vendi, pas sulmit me bombën nëntë mijë e 800 kilogramësh e cila cak kishte një tunel që përdorej nga i ashtuquajturi Shteti islamik në krahinën e Nangarhar, njofton BBC, përcjell Klan Kosova.

Ministria e Brendshme afgane ka njoftuar se civilët nuk kanë qenë të prekur nga ky sulm.

Kurse ish-presidenti afgan Hamid Karzai ka dënuar sulmin, duke e quajtur atë ai jonjerëzor dhe keqpërdorim të vendit të tyre.

“Nëna e të gjitha bombave” goditi fshatin Momand ku ushtarët e ISIS po përdorin një rrjet shpellash.

Më atë rast u shkatërrua një pjesë e madhe e armatimit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending