Connect with us

Lajme

Nën vëzhgimin e Policisë dhe KFOR-it vazhdojnë punimet pa leje në kishën ortodokse [foto]

Published

on

Edhe sot në ambientet e kishës ortodokse serbe në kampusin Universitar kanë vazhduar punimet për atë që serbët e quajnë “funksionalizim të kishës”.

Këto punime të udhëhequra nga priftërinj e vullnetarë nga komuna fqinje e Prishtinës, Graçanica, janë bërë pa lejen përkatëse të institucioneve të kryeqytetit e të vendit.

Burimet e Koha.net marrin vesh se te kisha kanë dalë anëtarët e Inspeksionit ndërtimor të Prishtinës. Të pranishëm janë edhe pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

Deri më tash nuk ka ndodhur asnjë incident.

Nga larg dhe nën hije situatën po e vëzhgojnë pjesëtarët e KFOR-it.

Kisha në kampusin Universitar është ndërtuar në kohën e regjimit të Sllobodan Millosheviqit dhe ajo nga shqiptarët është simbol i një periudhe shtypëse të regjimit të Beogradit.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending