Connect with us

Sporti

Nemanja Matic i thotë ‘PO’ Juventusit (Foto)

Published

on

Mesfushori serb i Chelsea, Nemanja Matic, do të largohet përfundimisht nga Chelsea.

Matic pëfundoi një sezon fantastik me skuadrën londineze me të cilen u shpallë kampion i Anglisë.

Serbi është duke u kërkuar nga Manchster United, Juventus dhe Inter.

Nemanja Matic appears certain to depart Premier League champions Chelsea this summer

Një gjë është e sigurt se Matic do të largohet nga kampionët anglez

 

Sipas “Corriere dello Sport” , Matic e dëshiron kalimin te kampioni italian, Juventus, raporton “Daily Mail”, transmeton Periskopi.

Sipas gazetës italiane serbi 28 vjeçar i ka thënë ‘PO’ trajnerit italian të Juves, Masimiliano Allegri por puna ka ngecur të Chelsea pasi kërkon 40 milionë euro.

Zonja e Vjetër nuk është e gatshme të paguajë këtë shifër dhe ka kërkuar nga klubi anglez që ta ulë nëse dëshirojnë që kjo marrëveshje të arrihet.

Matic, pictured in action for Serbia, is a serious transfer target for Juventus

Juventus e ka bërë synim kryesor

 

Matic nuk është përshirë në skuadrën e Chelsea nga Conte, e cila ka udhëtuar për në kontinentin e Azisë për përgatitjet para sezonale.

‘Blutë e Londrës’ para dy ditëve e kanë zyrtarizuar transferimin e mesfushorit francez nga A.S Monaco, Tiemoue Bakayoko, i cili u transferua për shumën e 40 milionë eurove.

Italian newspaper Corriere dello Sport say Matic is keen to move to the Turin club

“Corriere dello Sport” raporton se Matic i ka thënë ‘PO’ Juvnetus-it

 

Matic kërkonte të ribashkohej me ish trajnerin e tij, Jose Mourinho, te Manchester United por gjërat u komplikuan pas transferimit të Romelu Lukaku nga ‘djajtë e kuq’. Lukaku ishte pothuajse në ‘duart’ e kampionit anglez por ai në fund nënshkroi për United. /Periskopi/

The Serbian midfielder is not traveling with the Chelsea squad to Asia on their pre-season tour

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending