Connect with us

Lajme

Në Zelandë të Re, kapet vepra e artit me 35 kg kokainë

Published

on

Dy trafikantë droge, njëri nga Meksika dhe tjetri nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tentuan të  transportonin kokainë drejt Zelandës së Re në një suvenir, i cili ishte i mbuluar nga diamante. Droga e cila peshonte 35 kilogramë, kishte si destinacion Aucklandin.

Suveniri, në dukje shumë i shtrenjtë, një kokë kali e mbuluar me diamante të zinj dhe të verdhë, kishte rënë në sy tek autoritetet, të cilët bënë një kontroll të imtësishëm të tij.

“Është një grup kriminal i organizuar përgjegjësi i kësaj dërgese kokaine, të cilët tani kanë humbur shumë para. Droga ishte e paketuar në 35 pako të cilat peshonin nga 1 kg secila. Ishin një sërë indikacionesh që na bënë të nuhasnim se ai objekt fshihte diçka të dyshimtë, dhe me metodologjinë tonë arritëm ta zbulonim”, tha shefi i policisë.

Vlera e kokainës së konfiskuar arrin në 10 milionë dollarë, sasia e dytë e madhe e kapur nga policia e Zelandës së Re në më pak se 4 javë.

Për autoritetet zbulimi i tyre është një hallkë e rëndësishme për zbulimin e rrjetit të drogës Amerikë-Zelandë e Re.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending